SEYAHATTE ya da TATİLDE EGZERSİZ RUTİNİNİ AKSATMAMANIN YOLLARI

by

İster sık sık iş seyahatine çık, ister tatilde ol; biraz planlama yaparak egzersizlerinizi aksatmama konusunda motive kalabilirsin. Nasıl mı? İşte böyle:

Öncelikle rezervasyon yaptırmadan gideceğin otel ya da tesisle ilgili detaylı bilgi edin, gitmeden otelin spor salonunun olanaklarını mutlaka öğren. Bazı otel salonları, ekipman bakımından tam donanımlıdır. Bazılarında ise extra havuz ve grup dersleri de bulabilirsin. Bunlar, birkaç alternatif arasında kaldığında karar vermeni kolaylaştıracak kriterlerdir.

Hazırlanırken egzersiz kıyafetlerini bavuluna koymayı unutma. Bavulda yer mi yok? O fazladan aldığın ve muhtemelen giymeyeceğin bir çift ayakkabıyı çıkararak yer açabilirsin.

TRX ya da Direnç bandını da bavuluna ekle. Özellikle direnç bandı, yaz elbiselerinden veya kartvizit kutundan daha az yer kaplar ve sana, tüm kaslarını çalıştırmak için geniş bir hareket yelpazesi sunar, ayrıca ağırlık çalışırken ıskalanan kasları da çalıştırır.

Fitness aplikasyonları istediğin yerde, istediğin şekilde çalışmanı sağlar. Aplikasyonu aç, çalıştırmak istediğin bölgeyi seç ve onlarca eğitim videosunu izleyerek egzersizini yap.

Unutma, iyi bir egzersiz için ihtiyacın olan tek şey; sensin! Otel odasında da kumsalda da olsan; squat, plank, push up ve lunge yapman için ekipmana ihtiyacın yok. Bu alışkanlığı edinmen, seyahatlerini egzersiz yapmamak için bahane olarak görmeni engelleyecek ve kendini daha iyi hissetmeni sağlayacaktır.

lifefitness
öneri
Fitness
Workout
 

Comments

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
CLOSE FIND MY LOCAL DISTRIBUTOR

Are you looking for your local commercial or home equipment distributor?