2019 Fitness Trendleri Ongorluler

by
2018 yılında, her yerde açılan yüksek yoğunluklu interval antrenman stüdyolarını (diğer adıyla HIIT olarak bilinir), yeniden dirilen boksu ve fitness pazarına çarpan giyilebilir teknolojinin patlamasını gördük. Yılın son çeyreğe girerken, dikkatimizi 2019'a çeviriyor ve yeni fitness trendlerini merakla bekliyoruz. Bizde gelecekte neler olacağını tahmin etmeye çalıştık, uzmanlarımız sizin için en iyi dokuz öngörüyü bir araya topladı. 

TREND #1 30 DAKIKALIK ANTRENMANLAR
Zamanı her zaman kısa olanlar! 2019’daki trenlerin sizin yanınızda olacağınızı düşünüyoruz. 50-60 dakikalık kompakt sınıflar sunan popüler bisiklet ve HIIT fitness salonlarının yolunu takip ederek, bunların kısaltılmış versiyonlarının alışveriş merkezlerine uyarlanmasını beklemeniz gerekir. “Bence 1 saatlik antrenman sınıfları gün geçtikçe azalacak ve 30 dakikalık kısa seanslar, sınıflar ve programlar artacak. İnsanlar doğru bir şekilde yaparsanız yoğun ve kısa aralıklarla yapacağınız antrenmanlarla çok şey yapabildiğinizi öğrenince kesinlikle 30 dakikalık programlar büyümeye devam edecektir.” NASM Sertifikalı Kişisel Antrenör Ashley Pitt.

TREND #2 STREAMING CARDIO
Canlı veya kayıtlı yayın yapan bir eğitmen ile bir stüdyoda ya da canınızın istediği yerde antrenman yapabilirsini. 2019'da, sanal eğitim ve antrenmanların koşu bantları, step cihazları ve diğer kardiyo ekipmanlarına geçmesini bekliyorum. Her hafta piyasaya sürülen ve her biri 15-30 günlük ücretsiz deneme olanağı sunan yeni fitness yayın seçenekleriyle, insanların doğru eşleşmeyi bulmadan önce çok sayıda streaming fitness hizmeti deneyeceğini tahmin ediyorum. Frank Benedetto, DPT, board sporları ve ortopedi sertifikalı eğitmen.

TREND #3 NINJA WARRIOR GYM
Televizyon şovu olan “Amerikan Ninja Savaşçısı” nın muazzam başarısı ile aynı formatı takip eden daha fazla yerel fitness salonunu açılmaya devam ediyor. Şuan Ninja Warrior fitness salonları o üst üste koşmak zorunda olduğunuz dikey rampalar sahip -ünlü çarpık duvarlı olanlardan- Amerika’da 18 eyalette faaliyet gösteriyor. Marcello Pedalino “Celebrate Life” adlı kitabın yazarı ve sertifikalı fitness eğitmeni.

TREND #4 YENİ ZUMBA
Zumba dansının çekiciliğini, Cha Cha gibi başka ekoller ile birleştirerek Cha Cha Challenge gibi yeni programlar hazırlanabilir. “3 dakikalık bir plank yapabilir misiniz? Peki 3 dakika Cha Cha Slide ile dans edebilir misin? Şimdi aynı anda The Cha Cha Slide dansı yaparken 3 dakikalık bir plank yapmayı deneyin. ” Marcello Pedalino “Celebrate Life” adlı kitabın yazarı ve sertifikalı eğitmen

TREND #5 HIIT FUSION
Başka bir harmanlanmış egzersiz olarak, HIIT'in başarısı artık diğer esneklik temelli fitness sınıflarıyla karışmaya başlıyor - ve daha fazlası gelecek. Melanie Kotcher, HIIT Pilates eğitmeni ve sağlık koçu, HIIT Pilates oturumlarını öğretiyor. “HIIT temelde yağ yakıyor ve metabolizmayı hızlandırıyor; Pilates ise güçlendiriyor, esnekliği artırıyor ve stresi azaltıyor” diyor. “Yani, her iki tekniğin faydalarını tek bir rutinde alıyorsunuz.”

TREND #6 MULTI FONKSIYONLU EKIPMANLAR
Bir koşu bandında koşmak ve daha sonra ağırlıkları kaldırmak yerine, “insanlara bir direnç ve kardiyo antrenmanı yapma şansını tek bir ürün kullanarak sunmaya” yönelik makineler aramaya başlıyor, diyor Pitt. Bu zaman, yer ve para tasarrufu sağlar. NASM Sertifikalı Kişisel Antrenör Ashley Pitt.

TREND #7 MOBİL DOSTU FITNESS STUDYOLARI VE KİŞİSEL ANTRENÖRLER
Kişisel bir antrenör olun ya da butik bir stüdyosunuz olsun, fitness sektöründe çalışan hemen hemen herkes, bir uygulamaya sahip olacak. NASM, FitnessTrainer.com ve Real Fitness Maven'de kişisel antrenörlük yapan Alysa Boan, “ Pek çok fitness kulübü ve zincirinde tesisleri ayırmak, ödemeleri yapmak ve sınıfları iptal etmek için bir uygulama sunuyor.” diyor.

TREND #8 MEN IN BARRE
“Barre, her yaş, cinsiyet ve fitness seviyesi için trend olmaya başlayacaktır” diyor, ACE AlgaeCal'de kişisel antrenör ve kondisyon yönetmeni sertifikalı Monica Lam-Feist. Birkaç yıldır popüler olmasına rağmen, Lam-Feist, insanların esneklik kazanmaya yardımcı olmadaki faydalarını keşfettikçe, barrenin daha ulaşılabilir bir egzersiz haline gelmesini öngörüyor.

TREND #9 ZİHİNSEL ODAKLANMA UYGULAMALARI
“Her ne kadar bu bir süredir bir süre için trend olsa da, durmak bilmeyen yaşamlarımızda durmak isteme fikri her zamankinden daha yaygın. Bu konu sıcak ve yeni bir konu. Yavaşlama ve anı yaşama fikrini destekleyen, kaliteli uygulamaların kullanımının artacağını düşünüyorum.” diyor Caleb Backe, Maple Holistics ve sağlık uzmanı sertifikasına sahip kişisel eğitmen.

Kaynak:MyFitnessPal.com
fitness trends
 

Comments

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
CLOSE FIND MY LOCAL DISTRIBUTOR

Are you looking for your local commercial or home equipment distributor?